Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Sen seyahatin boyunca manzaralara, en iyi tablolara, mimari eserlere bakarsın. Biz de senin güvenli bir tatil geçirebilmen için risklerin teminat altında olmasıyla ilgili gerekli detaylara bakarız.

Tatilin her anında kafan rahat olsun istersen Fibaemeklilik Seyahat Sağlık Sigortası seni, seyahat işlemleri sırasında ortaya çıkabilecek sorunlara karşı güvenceye alır. Bagaj gecikmesi, bagaj kaybolması, seyahatin gecikmesi, seyahatin iptali ya da erken dönüş durumunda yaptığın masrafların sigortan tarafından karşılanır.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Almalısın?

Seyahat Sağlık Sigortası, tatilinin keyfini her koşulda sürdürebilmen için ön görülen riskleri teminat altına alır. Yurt dışında sağlığınla ilgili olası riskte en iyi şekilde sana danışmanlık hizmeti sunar. Seyahate bağlı olası durumlar karşısında finansal destek sağlar.

Tatilde olduğun süre boyunca ülkende bıraktığın sevdiklerinin başına bir olumsuzluk geldiğinde veya örneğin evine hırsız girdiğinde “Erken Dönüş” masrafların da Seyahat Sağlık Sigortan tarafından karşılanır.

Fibaemeklilik ile hayatın her anında olduğu gibi tatilde de için rahat olur.

Seyahat Sağlık Sigortasının Sağladığı Teminatlar Nelerdir?

Fibaemeklilik Seyahat Sağlık Sigortası, sağlık güvencen için ve sağlık güvencenle birlikte tüm aksilikler için seni korumaya alan seçenekler sunar.

Seyahat Sağlık Sigortası Başlangıç Teminatları

1. Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık Teminatı

Bu teminat seyahatin sırasında acil sorunuyla karşılaştığında sana medikal danışmanlık sağlar. Medikal Ekip, ihtiyacın olduğu anda doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane / nöbetçi eczane isimleri ve adresleri için seni bilgilendirir. Ayrıca sağlık problemi sırasında alman gereken önlemler hakkında tavsiyede bulunur.

2. Ayakta ve Yatarak Tıbbi Tedavi Teminatı

Sigorta kapsamı ve süresi içinde olmak şartı ile seyahatin sırasında aniden hastalanman veya yaralanman durumunda; ayakta tedavi, hastane, ilgili doktorun yazdığı ilaçlar ve ameliyat / tedavi masrafları, Medikal Ekip değerlendirmesinden sonra limit dahilinde karşılanır.
Tıbbi tedavi değerlendirme kapsamında, medikal rapor incelendikten sonra gerekli görüldüğü takdirde senden ek evrak talep edilebilir.

3. Hasta Nakil İşlemleri Teminatı

Seyahatin sırasında hayati risk yaşarsan ve 24 saatte müdahale edilemezse bu teminat senin en yakındaki tıbbi merkeze ulaştırılmanı sağlar. Nakil organizasyonu için gereken tüm masraflar Medikal Ekip değerlendirmesinden sonra limit dahilinde karşılanır.

4. Cenaze Nakil İşlemleri Teminatı

Seyahat sırasında gerçekleşen vefat durumunda nakil işlemlerinin organizasyonu için gerekli tüm tedbirler alınır. Uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabutun ve kalan eşyaların daimi ikametgah ülkesine naklini Medikal Ekip değerlendirme yaptıktan sonra limit dahilinde üstlenir.

5 Bagaj Kaybı Teminatı

Seyahatin sırasında bagajın kaybolur ve 21 gün içinde bulunamazsa Avrupa gezilerin için 400 Euro, ABD ve tüm dünya gezilerin için 400 Dolar tazminat hakkına sahip olursun. Eğer sorumlu havayolu şirketin tazminat ödemesi yapmışsa, ödenen tutar sigorta tazminat tutarından düşürülür. Tazminat hakkına sorumlu havayolundan aldığın kayıp, hasar ya da çalınma raporun ile erişebilirsin.

Başlangıç teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortanı, çok az bir farkla daha geniş kapsamlı bir hale getirebilir ve maksimum avantajdan yararlanmanın ayrıcalığını yaşarsın.

Seyahat Sağlık Sigortası Başlangıç Teminatlarına Ek Olarak Geniş Kapsam Teminatları

1. Bagaj Gecikmesi Teminatı

Check-in’den geçirdiğin bagajın gecikirse, bagajını beklediğin 4-10 saat arasındaki sürede yaptığın harcamaların Avrupa gezilerinde için 100 Euro, ABD ve tüm dünya gezilerinde 100 Dolar limitle karşılanır. Tazminat hakkında havayolu şirketinin gecikme raporuyla erişebilirsin.

2. Seyahatin Gecikmesi Teminatı

Seyahatinin teminat kapsamındaki nedenlerle* geciktiği durumda, ilk 10 saatlik yaptığın harcamaların Avrupa gezilerinde 300 Euro, ABD ve tüm dünya gezilerinde 300 Dolar limitle karşılanır.
*Kötü hava koşulları, araç personeli grevi ya da hareketleri, araç ekipman arızası

3. Seyahatin İptali Teminatı

Seyahatini zorunlu nedenler* ile iptal etmek durumunda kalırsan iptal masrafların Avrupa gezilerin için 500 Euro, ABD ve tüm dünya gezilerin için 500 Dolar limitle karşılanır.
*Ölüm, ciddi ve önemli bir kaza veya hastalık, 1 dereceden yakınının hastaneye yatışı ya da vefatı, mahkemeden tanık olarak son çağrı gelme durumu

4. Overbooking Nedeniyle Gecikme Teminatı

Havayolu şirketin uçaktaki yerlerden fazla satış yaparsa ve seyahatin bu nedenle 6 saatten fazla gecikirse faturalarını beyan etmen durumunda masrafların Avrupa gezilerinde 100 Euro, ABD ve tüm dünya gezilerinde 100 Dolar limitle karşılanır.

5. Erken Dönüş Masrafları Teminatı

Seyahat sırasında evinde yaşanan hırsızlık nedeniyle ciddi hasar kaybı durumunda ya da birinci dereceden yakının vefatı durumunda evine dönmen gerektiğinde seyahat masrafların teminat altına alınır.

Seyahat Sağlık Sigortası Özel Şartları görmek için tıklayın

Seyahat Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmen Gerekenler

 • Seyahat Sağlık Sigortası devlet tarafından yurt dışına çıkan herkese zorunlu tutulmuştur.
 • Seyahat Sağlık Sigortası, iki seyahat bölgesi için yaptırılır:
  1. Bölge: ABD, Kanada, Japonya ve Türkiye hariç tüm dünya
  2. Bölge: Türkiye hariç tüm dünya
 • Seyahat Sağlık Sigortası 18 - 80 yaş arası yetişkinler ve ailesi tarafından sigortalanan 0 - 17 yaş arası çocuklar için geçerlidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası 1 günden 365 güne ( 92 gün sınırlı) süre için yapılabilir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası, iki farklı seyahat bölgesi için fiyatlandırılır. İki bölge için de teminatlar aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

1. Bölge: ABD, Kanada, Japonya ve Türkiye hariç tüm dünya- 30.000 Euro

2. Bölge:  Türkiye hariç tüm dünya- 50.000 Dolar

Birleşmiş Milletler Yaptırım Şartları çerçevesinde; Irak, Suriye, Afganistan, İran ve Gazze Şeridi’ne yapılan seyahatler, Seyahat Sağlık Sigortası kapsamı dışında tutulur.

Seyahat Sağlık

Başlangıç Teminatlı

€ 3'dan Başlayan Fiyatlarla

Yurtdışı Seyahatiniz için
Ana Teminatlar

 • Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık
 • Ayakta ve Yatarak Tıbbi Tedavi
 • Tıbbi Nedenlerle Nakil ve Seyahat
 • Vefat Halinde Cenaze Nakli
 • Bagaj Kaybı
Seyahat Sağlık

Tam Teminatlı

€ 3,77'den Başlayan Fiyatlarla

Yurtdışı Seyahatiniz için
Ana Teminatlara Ek Teminatlar

Başlangıç Teminat Paketine Ek Olarak;

 • Taburcu Olduktan Sonra İkametgahına Geri Dönüş
 • Bagaj Geçikmesi
 • Seyahatin Gecikmesi
 • Seyahatin İptali
 • Overbooking Nedeni İle Gecikme
 • Erken Dönüş Masrafları