Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At
Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Vize işlemleri sırasında zorunlu olarak talep edilen seyahat sağlık sigortası; yurt dışı seyahatin süresince başına gelebilecek sağlık sorunlarına karşı seni koruyan özel bir sigorta çeşididir. Bu sigorta, sağlık masraflarının karşılanmasının yanında, seyahat sırasında yapılması gereken teşhis ve tedavi gibi birçok önemli aşamayı da beraberinde sunar.

Yurt dışı seyahatinde çeşitli sağlık sorunlarının keyfini kaçırmasını istemiyorsan hem kendin hem de sevdiklerin için sunduğumuz Seyahat Sağlık Sigortasını şimdi keşfedebilir ve yurt dışına güvenle seyahat edebilirsin!

Seyahat Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortamızın kapsam süresi en fazla 16 gün olup;

  • 15 gün ile 80 yaşına kadar olan kişiler,
  • 15 gün ile anne ya da babası tarafından sigorta ettirilen 17 yaşına kadar olan kişiler için geçerlidir.

Hangi Seyahat Bölgeleri İçin Geçerli?

Seyahat Sağlık Sigortası, iki farklı seyahat bölgesi için fiyatlandırılır. İki bölge için de teminat 30.000 Euro olarak belirlenmiştir.

  • 1. Bölge: ABD, Kanada, Japonya ve Türkiye hariç tüm dünya.
  • 2. Bölge: Türkiye hariç tüm dünya

Birleşmiş Milletler Yaptırım Şartları çerçevesinde; Irak, Suriye, Afganistan, İran ve Gazze Şeridi’ne yapılan seyahatler, seyahat sağlık sigortası kapsamı dışında tutulur.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları Neler?

İçin rahat bir şekilde seyahate çıkmanı sağlayan Seyahat Sağlık Sigortası’nın 4 ana teminatı bulunur. Bu teminatlar, sigorta kapsamında hangi haklardan yararlanabileceğini belirler.

1. Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık Teminatı

Bu teminat ile seyahatin sırasında acil veya acil olmayan sağlık sorunuyla karşılaştığında yardım alabileceğin doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane / nöbetçi eczane isimleri ve adresleri hakkında Medikal Ekip tarafından bilgilendirilirsin. Bunun yanında, sağlık problemin ile alakalı olarak alman gereken önlemlerle ilgili tavsiye tavsiyede bulunulur. Fakat tanı konulmaz ve ilaç tavsiye edilmez.

2. Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Sigorta kapsamı ve süresi içinde olmak şartı ile yurt dışı seyahatin sırasında aniden hastalanman veya yaralanman durumunda; ayakta tedavi, hastane, ilgili doktorun yazdığı ilaçlar ve ameliyat / tedavi masrafları, Medikal Ekip değerlendirmesinden sonra limit dahilinde karşılanır.

Tıbbi tedavi değerlendirme kapsamında, medikal rapor incelendikten sonra gerekli görüldüğü takdirde senden ek evrak talep edilebilir.

3. Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati

Yurt dışı seyahatin sırasında karşılaştığın ve 24 saat içinde müdahale edilmezse seni hayati riske sokacak durumlarda; ambulans, refakatçi doktor veya Medikal Ekip doktoru tarafından en uygun kabul edilen nakil aracı vasıtasıyla en yakındaki tıbbi merkeze ulaştırılırsın. Nakil organizasyonu için gerekli olan tüm masraflar, Medikal Ekip değerlendirmesinden sonra limit dahilinde karşılanır.

Şunu belirtmek isteriz ki; bir tıbbi merkezden başka bir tıbbi merkeze nakil, sadece bulunduğun sağlık kuruluşunda yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekibin olmadığı durumlarda gerçekleştirilir. Naklin yapılabilmesi için tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi bir rapor gerekir.

4. Sigortalının Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Yurt dışı seyahati sırasında gerçekleşen vefat durumunda, nakil işlemlerinin organizasyonu için gerekli tüm tedbirler alınır. Uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabutun ve kalan eşyaların daimi ikametgah ülkesine naklini, Medikal Ekip değerlendirme yaptıktan sonra limit dahilinde üstlenir.

Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Seyahat Sağlık Ssigortalarının içerikleri devlet tarafından belirlendiği için genel hatlarıyla birbirine benzer. Bu sebeple, Seyahat Sağlık Sigortası yaptırırken bazı temel noktalara dikkat etmen gerekir. Bu noktalar;

  • Sigorta poliçesinin başlangıç ve bitiş tarihi,
  • Poliçenin hangi durumları ve kimleri kapsayacağı,
  • Seyahat edeceğin coğrafi bölgede geçerli olup olmadığı,

şeklinde sıralayabiliriz.