Bireysel Emeklilik Sistemi Hayat Sigortası Saglık Fibaemeklilik Online İletişim

İnternet Şubesi

Pembe Kurdele

Hayat Sigortası

Pembe Kurdele

Pembe günler daim olsun

Kadınlara özel kanser hastalıklarını kapsayan "Pembe Kurdele" sigortası ile gerek hastalığın tedavi süreci boyunca, gerek sonrasında finansal destek ile kendinizi korumaya alın.

Pembe Kurdele Projesi+

Meme kanseri başta olmak üzere, kadınlara özgü kanserlerin iyileşme oranlarının artmasında, erken teşhisin büyük önemi bulunmaktadır. Meme kanseri Türkiye’de en yaygın kanser türü olup her 8 kadından 1 tanesi yaşamı boyunca “Meme Kanseri”ne yakalanma riskine sahiptir. İyi tarafı ise meme kanseri erken teşhis ile %98 tedavi edilebilme şansına sahiptir. İşte biz de buna talibiz. Fibaemeklilik olarak Pembe Kurdele Projesinde sigorta ürünü satan taraf olarak gözüksek de aslında misyonumuz ticari faaliyette bulunmaktan çok, kadınların bu ürünü alarak farkındalıklarını arttırmak, bilinçlendirmek ve bu yolla imkanı kısıtlı olanlara da destekde bulunarak bunu yaygınlaştırmaktır. Pembe Kurdele projesinden elde edilen gelirin bir kısmını AÇEV’e bağış olarak aktarılarak, kadınlarımızı bilinçlendirerek yeni bir hayat sunmak hedeflemektedir.

Meme kanserinin erken teşhisini teşvik için yaratıcı ve başarıyla yürütülen bir tanıtım kampanyası gerçekleştirilmektedir. Her ayın son Perşembe gününü “özmuayene günü” ilan eden Pembe Kurdele kampanyamızla, kadınları kendi kendilerini muayene etmeye yönlendiriyoruz. Bu mesajın, geleneksel medyanın yanı sıra sosyal medya üzerinden, ve çeşitli iş birlikleri kurularak en geniş şekilde yaygınlaştırılmasına çalışıyoruz.

Pembe Kurdele, diğer tüm sigorta ürünlerinden ve sağlık sigortalarından ayrılmaktadır. Paketin en önemli ayrıcalığı, başta meme kanseri olmak üzere herhangi bir kadın kanseri türüne yakalanılması durumunda, durumun belgelenmesinden 30 gün sonra, hastane faturası gibi ek bir belge gerekmeden teminat tutarı sigortalıya nakit olarak ödenmektedir.. Böylece kişi, bu tutarı ister tedavi masraflarında, isterse farklı ihtiyaçları için kullanabilmektedir Kanser gibi bir hastalığın, ailevi sorumlulukları da üzerinde taşıyan kadınlarımız açısından ne tür zorluklar ve hastalık dışı ek masraflar yaratabileceği bilinmekte ve bu noktada onların desteklemesi çok önemsenmektedir. Üstelik elde edilen primlerin bir kısmı AÇEV’e bağış olarak aktarılamakta ve bilinçlendirme kampanyamız bu yöntemle daha da güçlenmektedir.

3 yıldır gururla devam ettirdiğimiz Pembe Kurdele Projemiz , dünyanın en itibarlı ödül organizasyonlarından biri kabul edilen Best Business Awards’ta 2015 En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılı En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödül, Türkiye’de kadın kanserleri alanında farkındalığı önemli ölçüde artırarak hayat kurtarmaya yardımcı olduğu gerekçesiyle Fibaemeklilik’in Pembe Kurdele projesine verildi.

Best Business Awards jürisi tarafından yapılan açıklamada ödül gerekçesi şöyle değerlendirildi:

“Fibaemeklilik, göğüs kanserinin erken teşhisini teşvik için yaratıcı ve büyük başarıyla yürütülen bir tanıtım kampanyası gerçekleştiriyor. Her ayın son Perşembe gününü “özmuayene günü” ilan eden Pembe Kurdele kampanyası, kadınları kendi kendilerini muayene etmeye yönlendiriyor. Bu mesaj, geleneksel medyanın yanı sıra sosyal medya üzerinden, insanların başkalarına verebilecekleri özel tanıtım kartları bastırılarak ve çeşitli iş birlikleri kurularak en geniş şekilde yaygınlaştırılıyor. Ödül jürisinin kararını belirleyen gerekçe, özellikle söz konusu kampanyanın yarattığı etki ve ulaştığı başarı ile bu korkunç hastalık hakkında farkındalığı önemli ölçüde artırmış ve hayat kurtarmaya yardım etmiş olmasıdır.”

Pembe kurdele projesi kapsamında neler yapıldı?

Pembe Kurdele Projesi, yalnızca kanser haftası, kadınlar günü gibi özel günlerde değil tüm yıl boyunca devam eden aktiviteler ile benzer projelerden farklılaşıyor.

Pembe Kurdele Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye Meme Vakfı’nın (MEVA) yürüttüğü "Farkındayım Korkmuyorum Arkadaşıma Anlatıyorum ", Akran Eğitimi projesi desteklenerek doğrudan eğitim modeliyle 10,072 genç kıza ve 30 binin üzerinde bir ekosisteme ulaşılmıştır.

Pembe Kurdele Paketi’nden elde edilen primin bir kısmı AÇEV’in yürüttüğü “Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu” kampanyasına bağış olarak aktarılmaktadır.

Her ayın son perşembe gününü özmuayene günü ilan edilerek kampanyanın videosu ile tüm kadınlar her ay bir kez düzenli olarak özmuayene yapmaya davet edilmektedir. Kampanya kapsamında, “Pembe Kurdele”nin Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarında meme sağlığı farkındalığı konusunda paylaşımlara yer verilmektedir.


Pembe Kurdele hakkında ayrıntılı bilgi için: www.pembekurdele.com.tr

Pembe Kurdele İnternet Sitesi+

Meme sağlığı ve kadın sağlığı konusunda toplumda bilinç ve farkındalığı artırmak amacıyla hayata geçirilen pembe kurdele internet sitemizde merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Neden "Pembe Kurdele" Sigortası Almalısınız?+

Kadın kanserlerine yönelik bir güvence olan Pembe Kurdele poliçesi kapsamında, bu hastalıklardan her hangi birine yakalanılması halinde ödenecek teminat tutarı ile ister tedavi masrafları ister tedavi süresince çalışılamayan dönemde ki finansal ihtiyaçlar, ya da evde bakım, rehabilitasyon ve psikolojik destek gibi önemli ihtiyaçlar karşılanabilir.

"Pembe Kurdele" Sigortasının Ürün Özellikleri Nelerdir?+
 • Kadın kanserlerine yönelik verilen bir güvence olup bu hastalıklardan birine yakalanılması halinde hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı sigortalıya tek seferde ödenir.
 • Belirtilen kadın kanserleri teminatı ek ödemeli bir teminattır. Sertifikanın başlangıç tarihinden itibaren 90 günden sonra ortaya çıkan ilgili hastalıkların kesin tespitini takiben, sigortalının 30 günlük süre sonunda yaşıyor olması halinde sertifikada belirtilen tazminat tutarında ödeme yapılır. Bu 30 günlük süre içinde sigortalının vefatı durumunda sadece ana teminatı olan vefat tazminatı ödenir.
 • Kadın kanserlerine yönelik teminatın başlaması için başlangıç tarihinden veya poliçede değişiklik yapıldıysa değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren 90 günlük muafiyet süresi uygulanır. Sigortanın kesintisiz ve aynı şartlarla yenilenmesi halinde bu süre ortadan kalkar.
"Pembe Kurdele" Sigortası Kapsamı Dışında Kalan Haller Nelerdir?+

Vefat teminatı için hayat sigortası genel şartlarına tabidir.

Aşağıdaki haller nedeniyle ortaya çıkan Tehlikeli Hastalıklar teminatı kapsamı dışındadır:
 • Kadın kanserleri teminatlarına yönelik olarak sigortalı'nın, sigorta teminatının başladığı tarihte sahip olduğu ya da teminatın başladığı tarihten önce kayıtlı bir doktordan tıbbi tavsiye, tedavi veya danışmanlık hizmeti aldığı her türlü durum.
 • Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan tanıma uygun şekilde, doğrudan ya da dolaylı olarak Edinilmiş Bağışıklık Yetersizliği Sendromu (AIDS) veya Bağışıklık Sisteminin çökmesine neden olan virüs (HIV) ile ilişkili her türlü durum.
 • AIDS ve buna bağlı komplikasyonlar.
 • Halk ayaklanması, terör, isyan ya da ihtilal, (ilan edilmiş ya da edilmemiş) savaş ya da savaşın yol açacağı her türlü eylem.
 • İyonizan ışınlar ya da nükleer yakıt veya nükleer yakıtın yanması sonucu oluşan her türlü nükleer atıktan kaynaklanan radyoaktivitenin yol açtığı kontaminasyon.
 • Her türlü patlayıcı nükleer yapı ya da buna bağlı nükleer bileşenin radyoaktif, zehirli, patlayıcı ve diğer tehlikeli özellikleri.
 • Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olan her türlü saldırı ve sabotaj.
 • Yetkili olmayan bir doktor tarafından gerçekleştirilmiş her türlü tıbbi prosedür.
 • Harp veya harp niteliğindeki harekat, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalıklar.
 • Cürüm işlemek veya cürme teşebbüs.
 • Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalının kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması.
 • Zelzele, sel, yanardağ patlaması ve toprak kayması.
 • Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri.
 • Aşikar sarhoşluk, doktor kontrolü dışında ilaç ve uyuşturucu maddeler kullanılması.
 • Motosiklet kullanma, ip kullanarak tırmanmayı gerektiren dağcılık, solunum cihazıyla dalma, uçak ve planör pilotluğu, paraşütçülük ve bunlarla sınırlı olmayan tehlikeli spor hareketleri ile profesyonel spor faaliyetleri.
 • Sigorta başlangıç tarihinden önce teşhis edilen, ancak sigortalı ve/veya sigorta ettirenin haberdar olduğu halde sigorta giriş formunda beyan etmemiş olduğu hastalıklar.
 • Poliçenin başlangıç tarihinden ve/veya teminat zeyilname ile verilmiş ise zeyilname başlangıç tarihinden itibaren Sigortacı tarafından tespit edilen ve sertifikada belirtilen muafiyet süresi içinde ortaya çıkan, tehlikeli hastalıklar ve ameliyatlar.
"Pembe Kurdele" Sigortasının Sağladığı Teminatlar Nelerdir?+
Vefat Teminatı

Sigortalının her türlü vefatı (kaza veya hastalık) halinde, sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarı hak sahiplerine ödenir.

Kadın Kanseri Teminatı
 • Meme kanseri,
 • Rahim kanseri,
 • Rahim ağzı kanseri,
 • Rahim içi kanseri,
 • Yumurtalık kanseri,
 • Tüpler, vajina/vulva tümörler

Yukarıda belirtilen kadın kanser türlerinden birine yakalanılması halinde hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirtilen teminat tutarı sigortalıya tek seferde ödenir. 

Hayat Sigortaları Bilgilendirme Formu+
Hayat Sigortaları Bilgilendirme Formu Detaylı Bilgi

© Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tüm Hakkı Saklıdır Gizlilik Politikası Kullanıcı Sözleşmesi