Aklında Soru Kalmasın!

Eğer aramaların sonuçsuz kaldıysa, talebini karşılamıyorsa veya farklı biz çözüm arayışındaysan, biz sana ulaşalım.

Teşekkürler, Ahmet

Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.'ye göstermiş olduğun ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Müşteri Hizmetleri Ekibimiz en kısa süre içerisinde sana en uygun çözümü sunabilmek adına, vermiş olduğun telefon numarası üzerinden seninle iletişime geçecek.

Ürünlere Göz At

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah seviyeni arttırmanı sağlayan, sosyal güvenlik sistemini tamamlayan bir sistemdir. Sistemde en az 10 yıl kalarak ve 56 yaşını tamamlayarak emekliliğe hak kazanabilirsin.

Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş - BES - Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik

Fibaemeklilik ile BES’in varsa gelecek kaygın olmaz!

Çünkü Bireysel Emeklilik Sistemi ile geleceğin için bugünden birikim yapar, tasarruf eder ve hayallerini güvence altına alırsın.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) yaş sınırı olmaksızın herkesin katılım sağlayadığı avantajlı bir sistemdir. Üstelik herhangi bir meslek grubuna dahil olmak ya da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) dahilinde olup olmamak da BES için bir koşul değildir.

BES’te sözleşme başlatmış olan herkes 10 yıl ve 56 yaş koşulunu tamamladığında sistemden emekli olarak birikimlerine ulaşabilir.

Birikimlerin tek seferde toplu olarak ya da maaş olarak belirlenen süre boyunca alınması mümkündür. Birikimin bir kısmının peşin bir kısmının maaş olarak alınması da mümkündür. Diğer yandan emeklilik dönemine gelindiğinde sistemde kalmaya devam etmek de BES’te mümkündür.

Üstelik emekliliğinde ikinci bir gelir sağlayan BES, devlet tarafından da destekleniyor.

Birikim hesabına yatırmış olduğun katkı paylarına 22.01.2022 tarihinden itibaren %30* oranında senin adına devletin de ayrıca katkı payı ödemesi, dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir diğer avantajın.

Aynı zamanda 2022 yılında yapılan düzenlemeler ile sistemden çıkmadan devlet katkısı hesabındaki tutarlar hariç birikiminin %50'sine kadar kısmen ödeme imkanı getirilmiştir.

Başka bir avantajın da erkenden 18 yaşından küçükler için BES başlatıp onların yarınlarına finansal güvence sağlama imkânının olması. Üstelik kendi çocuğun olmasa dahi kanuni temsilci olarak ebeveynlerin onayı ile 18 yaş altından küçüklere BES başlatıp ödeme yapabilirsin.

Yarınlara birikiminin gücüyle, güvenle adım atmasını istediğin genç ve çocuklar için BES başlatmak için şimdi başvurunu yapabilirsin.

Hemen Başvur

* 01.01.2013-21.01.2022 tarihleri arasında yatırılan katkı payları için %25 oranında devlet katkısı ödenmekte olup 22.01.2022 tarihinden itibaren yatırılan katkı payları için %30 Devlet katkısı hesaplanmaktadır.

BES’te Kısmi Ödeme Dönemi Başladı

22 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kanun kapsamında Bireysel Emeklilik Sisteminde en çok beklenilen güncelleme nihayet devreye alındı ve BES’te kısmi ödeme dönemi başladı. Bu gelişmeye göre sistemden çıkmadan ve devlet katkısı hesabındaki tutarlar haricindeki birikiminden, belirlenecek koşullar nezdinde %50’sine kadar kısmi ödeme almak artık mümkün!

Neden Bireysel Emeklilik

 • Birikimin için devlet tarafından verilen ve 22.01.2022 tarihinden itibaren geçerli olan %30 oranında Devlet Katkısı avantajın bulunmaktadır.
 • Emeklilik günlerin için kendine özel BES Planlarımız arasından seçim yaparak emekliliğini planlayabilirsin.
 • Yeni doğmuş bebeğin de dahil olmak üzere kendin için ya da kanuni temsilcilerinin onayı ile tüm sevdiklerin için istediğin zaman BES başlatabilirsin. 25 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla 18 yaş altı genç ve çocuklar da BES avantajlarından artık yararlanabiliyor. Aynı zamanda 18 yaş altından küçüklere yapılan BES sözleşmesinde çocuklarınız katılımcı konumunda olabiliyor.
 • Ödemelerine dilediğin zaman ara verebilirsin.
 • Dilediğin zaman ödemiş olduğun Katkı Payını artırabilir veya bulunduğun planın asgari Katkı Payından düşük olmamak kaydıyla Katkı Payını azaltabilirsin.
 • Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olacak şekilde ödeme periyodunu kendin belirleyebilirsin.
 • Dilediğin zaman ödediğin priminden bağımsız olarak ara zaman dilimlerinde Ek Katkı Payı yatırabilir ve birikimini daha da artırabilirsin.
 • Yılda 4 kere BES planını değiştirebilirsin. Yılda 12 kere de fon değişikliği yapabilirsin.
 • Yurtdışında yaşıyorsan veya Mavi Kart sahibi isen o halde Dövizli BES imkânından yararlanmak ve Katkı Paylarını dövize endeksli olarak ödeyebilmek için bizi takip edebilirsin. Hatta Dövizli BES için detaylı bilgi almak için başvuru formu ile şimdi bize ulaşabilirsin.
Dövizli BES Takibi İçin Şimdi Başvurabilirsiniz

Neden Fibaemeklilik'ten BES yaptırmalıyım?

 • Her bütçeye uygun ödeme koşulları bulunanan geniş ürün yelpazesi ile dilediğin BES planımızı seçerek sisteme giriş yapabilir ve yılda 4 defa olacak şekilde bulunduğun planı değiştirebilirsin.
 • Fibaemeklilik, fon dağılım değişikliği hakkını Portföy Yönetim Şirketlerine devretme hizmetimizden yararlanman halinde; finansal piyasaların değişen koşullarına göre pozisyon almanı sağlar ve getiri avantajlarından en yüksek seviyede yararlanma olanağını yaratır.
 • Belirli periyotlarla fon tavsiyelerimizi takip ederek birikimine değer katabilirsin.
 • Fibaemeklilik olarak sektöre kattığımız bir ilk ve fark olan Fon Market uygulamamız ile sana sunulan fon yöneticisi dışında başka bir fon yöneticisi seçebilirsin. Böylece sürekli aynı ürünü kullanman veya değiştirmek için yıllarca beklemek yerine, performansını beğendiğin fon şirketine geçersin. Üstelik bu işlem için sadece bizi araman yeterli olacaktır.
 • Fon Getirileri, Bireysel Emeklilik Sisteminin en özel konusudur ve senin hem de ülkemizin ekonomisine destek sağlamaktadır. Biz de birikimlerine ve ülke ekonomisine BES’in daha çok olumlu katkısı olmasını istediğimiz için Portföy Yönetim Şirketlerine fon yönetimi devrini sağlıyoruz. 1 yıl boyunca fon yönetimini devrettiğin firmanın başarılarını takip eder ve güncellenen piyasa koşullarına göre hangi fonda olmalıyım kaygına da böylelikle son vermiş olursun. Gönüllü BES katılımcısı isen İnternet Şubemiz üzerinden fon yönetimini Portföy Yönetim Şirketine hemen devredebilirsin.
 • Dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan MarCom Awards'ta mobil uygulama kategorisinde GOLD Proje seçilen Mobil Uygulamamız (APP) ile işlemlerini kolayca yapabilirsin.
 • Birkimlerini günlük olarak dilersen Mobil Uygulamamızdan dilersen Asistan Robotumuz FiGuru'dan 7 gün 24 saat, aralıksız takip edebilirsin.
 • Değişiklik işlemlerini APP ve FiGuru üzerinden kolayca dilediğin zaman yapabilirsin.
 • Geçmiş döneme ait ödemelerini FiGuru üzerinden kolayca yapabilirsin.
 • Hızlı ve çözüm odaklı Müşteri Hizmetlerimizden mesai saatlerimiz içerisinde destek alabilirsin.
 • Mesai saatleri haricinde Müşteri Temsilcimizin sana ulaşması için FiGuru üzerinden "Beni Ara" formunu doldurarak not bırakabilirsin.
 • Şikayetin olursa, en hızlı çözüm için yine FiGuru'dan Beni Ara formunu doldurarak bizden destek alabilirsin.
 • 18 yaş altı Bireysel Emeklilik, Dövizli BES, Tamamlayıcı Bireysel Emeklilik gelişmeleri başta olmak üzere sektörde yapılan güncellemeler ve gelişmeler hakkında Müşteri Hizmetleri Yetkilimizden her zaman bilgi alabilirsin.

Hayatı kolaylaştırmak için sektörde dijitalleşmenin öncülüğünü yapan Fibaemeklilik'te her şey çok net! Gençler ve çocuklar için BES başlatmak için kolayca başvurunu yapabilirsin.

Hemen Başvur

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir?

Kimler Bireysel Emeklilik Sisteminden Faydalanabilir?

Emeklilik Hakkı Nasıl Kazanılır?

Dolar bazlı ya da Dövizli BES var mı?

Daha fazla cevap burada